Шемкир (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Шемкир (азерски: Şəmkir) — административен округ во Азербејџан. Главен град на округот е Шемкир.

Германска лутеранска црква во Шемкир

Поврзано[уреди | уреди извор]