Шерур (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во Азербејџан.

Шерур (азерски: Şərur) — административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]