Трка околу Фландрија 2014: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎Екипи: Јазична исправка, replaced: Стартн → Почетн
с (→‎Резултати: Изменето име на предлошка, replaced: атлетзнаме → спортистзнаме (10))
с (→‎Екипи: Јазична исправка, replaced: Стартн → Почетн)
 
Бидејќи Трката околу Фландрија е трката во Светската турнеја, сите 18 [[Светска турнеја на UCI|UCI World Tour]] екипи биле автоматски поканети и се обврзани да испратат екипа. На седум други екипи им биле доделени специјални покани, со што се создала група од 25 екипи.
 
Екипи кои настапиле на трката биле:<ref>{{нмс|url=http://www.cyclingnews.com/races/tour-of-flanders-2014/start-list|title=Трка околу Фландрија: СтартнаПочетна листа|work=Cyclingnews.com|publisher=Future plc|accessdate=5 април 2014}}</ref>
 
{|

Прегледник