Ново Село (Лагадинско): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: Infobox Greek Dimos → Инфокутија Место во Грција
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced: Отоманската империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: Infobox Greek Dimos → Инфокутија Место во Грција)
{{Инфокутија Место во Грција
{{Infobox Greek Dimos
|name = Ново Село
|name_local = Κριθιά

Прегледник