Џами Маала (Лагадинско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џами Маала
Џами Маала се наоѓа во Грција
Џами Маала
Џами Маала (Грција)
Општина Бук
Географска широчина 41.283333
Географска должина 24.466667


Џами Маала е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]