Разлика помеѓу преработките на „Рафаел Алберти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додаје: hu:Rafael Alberti
с (Бот Додаје: hu:Rafael Alberti)
* [http://www.poesiaspoemas.com/rafael-alberti Песни на Рафаел Алберти.] {{es}}
* [http://www.maccinema.com/filmovi_detali.asp?IDMAKFILM=428 Информации за македонски филм посветен на животот и делото на Рафаел Алберти.]
 
{{Добитници на златен венец (1966–1991)}}
 
[[Категорија:Шпански поети]]
[[Категорија:Шпански драматурзи]]
[[Категорија:Шпански писатели]]
[[Категорија:Добитници на златен венец на Струшките вечери на поезијата|Алберти]]
[[Категорија:Шпански сликари]]
 
[[ca:Rafael Alberti Merello]]
[[cs:Rafael Alberti]]
[[de:Rafael Alberti]]
[[es:Rafael Alberti]]
[[en:Rafael Alberti]]
[[eo:Rafael Alberti]]
[[es:Rafael Alberti]]
[[fi:Rafael Alberti]]
[[fr:Rafael Alberti]]
[[gl:Rafael Alberti]]
[[hu:Rafael Alberti]]
[[it:Rafael Alberti]]
[[pl:Rafael Alberti]]
[[ro:Rafael Alberti]]
[[fi:Rafael Alberti]]
[[sv:Rafael Alberti]]
[[uk:Альберті Рафаель]]
 
{{Добитници на златен венец (1966–1991)}}
 
[[Категорија:Шпански поети]]
[[Категорија:Шпански драматурзи]]
[[Категорија:Шпански писатели]]
[[Категорија:Добитници на златен венец на Струшките вечери на поезијата|Алберти]]
[[Категорија:Шпански сликари]]
24.401

уредување

Прегледник