Податотека:Hoplite helmet.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 390 пиксели, големина: 11 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

a hoplite helmet

Датум
Извор сопствено дело
Автор F l a n k e r
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, F l a n k e r. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
F l a n k e r му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:19, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 07:19, 2 октомври 2012300 × 390 (11 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
03:02, 30 декември 2007Минијатура на верзијата од 03:02, 30 декември 2007300 × 390 (26 КБ)F l a n k e rMore light effects
02:55, 27 декември 2007Минијатура на верзијата од 02:55, 27 декември 2007300 × 390 (24 КБ)F l a n k e rImprovements
02:45, 27 декември 2007Минијатура на верзијата од 02:45, 27 декември 2007305 × 400 (19 КБ)F l a n k e r{{Information |Description=a hoplite helmet |Source=self-made |Date=25 Dec. 2007 |Author= F l a n k e r |Permission={{PD-user|F l a n k e r}} |other_versions= }} Category:Military helmets Category:Icons

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци