Промени

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
Замена на Image:Coat_of_arms_of_Djibouti.svg со Image:Emblem_of_Djibouti.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set)).
|common_name = Џибути
|image_flag = Flag of Djibouti.svg
|image_coat = Coat of armsEmblem of Djibouti.svg
|symbol_type = Coat of arms
|image_map = LocationDjibouti.svg

Прегледник