Прејди на содржината

UTC+01:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од UTC+01)

UTC+01:00 е часовен појас што се користи во следниве места:

UTC+01:00: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - Морски површини

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (зима на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Како летно време (лето на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]