Backless (албум): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Музичари: Јазична исправка, replaced: пратечк → следечк
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Исправка на врска, replaced: Polydor Records → Polydor Records using AWB)
с (→‎Музичари: Јазична исправка, replaced: пратечк → следечк)
 
* Карл Ридли - [[бас гитара]] и вокали
* Џими Олдакер - [[тапани]], удиралки и вокали
* Бени Галагер и Грахам Лејли - [[пратечкиследечки вокал]]и на „Golden Ring“
 
{{Ерик Клептон}}

Прегледник