Artistdirect

Од Википедија — слободната енциклопедија
Artistdirect, Inc.
Oснована1994
СедиштеСанта Моника, Калифорнија, САД
Клучни личностиМарк Гејчер (пронаоѓач), Димитри Вилард (CEO)
ПодружнициPeer Media Technologies
Порталartistdirect.com

Artistdirect е онлајн дигитална компанија за забава пронајдена во 1994 година. Поседува неколку страници вклучувајќи ги Artistdirect.com, UBL.com и Artistdirect Network. Овие страници нудат мултимедијална содржина, музички вести и информации.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]