Разлика помеѓу преработките на „Јамусукро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 112 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
{{Infobox settlement
|official_name = YamoussoukroЈамусукро
|other_name =
|native_name =
|dot_map_caption =
|dot_x = |dot_y =
|pushpin_map = Ivory Coast <!-- The name of a location map as per http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Location_map. -->
|pushpin_map =
|pushpin_label_position = <!-- The position of the pushpin label: left, right, top, bottom, none. -->
|pushpin_map_caption = Location within Côte d'Ivoire

Прегледник