Податотека:Flag of the Socialist Republic of Macedonia (1946–1992).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 300 пиксели, големина: 524 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
  • English: Flag of The Socialist Republic of Macedonia.
  • Français : Drapeau du République socialiste de Macédoine.
  • Español: Bandera de la República Socialista de Macedonia.
  • Hrvatski: Zastava Socijalističke Republike Makedonije.
  • Slovenščina: Zastava Socijalistične Republike Makedonije.
  • Italiano: Bandiera della Repubblica Socialista di Macedonia.
Датум
Извор Членот од Уставот од 1963 за знамето на Социјалистичк Република Македонија во Службен весник бр. 24, година II (12 април 1963).
Автор непознат but under the authority of the Republic of Macedonia.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Communist symbol
Правно предупредување
На оваа слика се прикажани симболи што може да се противзаконски во Унгарија (Кривичен законик на Унгарија 269/B.§ (1993.), Латвија, Литванија, Украина и Полска, зависно од контекстот.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag map of SR Macedonia (1946-1992).svg, at commons.

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање

Communist symbol
Правно предупредување
На оваа слика се прикажани симболи што може да се противзаконски во Унгарија (Кривичен законик на Унгарија 269/B.§ (1993.), Латвија, Литванија, Украина и Полска, зависно од контекстот.
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:11, 19 јули 2018Минијатура на верзијата од 19:11, 19 јули 2018600 × 300 (524 бајти)VulpesVulpes42Reverted to version as of 19:58, 3 December 2011 (UTC) I think that the law takes precedence over some hand drawn poster from the fifties.
17:51, 11 април 2018Минијатура на верзијата од 17:51, 11 април 2018600 × 300 (671 бајти)Koreanovskyhttp://3.bp.blogspot.com/-oYxAgKqv6uM/T9JwTjyE-7I/AAAAAAAANGY/Ylcr9oRo1bM/s1600/Zname-na-Makedonija-i-Jugoslavija.jpg Reverted to version as of 19:41, 3 December 2011 (UTC)
04:21, 18 февруари 2017Минијатура на верзијата од 04:21, 18 февруари 2017600 × 300 (524 бајти)EricmetroShade unified
21:58, 3 декември 2011Минијатура на верзијата од 21:58, 3 декември 2011600 × 300 (524 бајти)Zscout370The star is also supposed to be straight according to this law.
21:41, 3 декември 2011Минијатура на верзијата од 21:41, 3 декември 2011600 × 300 (671 бајти)Zscout370http://documents-mk.blogspot.com/2009/06/macedonian-flag-1946-1992.html Членот од Уставот од 1963 за знамето на Социјалистичк Република Македонија во Службен весник бр. 24, го�
01:32, 22 ноември 2007Минијатура на верзијата од 01:32, 22 ноември 20071.200 × 600 (4 КБ)Rainman~commonswiki== Summary == {{Information |Description= {{mk|Знаме на Република Македонија (Социјалистичка)}} {{en|Flag of The Socialist Republic of Macedonia}} {{fr|Drapeau du République socialiste de Macédoine}} {{es|Bandera

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци