Википедија:Кориснички кутии/Место на живеење

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонија[уреди извор]

КОД РЕЗУЛТАТ ШТО ВОДИ ОВДЕ?

{{Шаблон:Корисник Македонија}}

Flag of North Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Што води овде?

{{Шаблон:Корисник ЕУ}}

Flag of Europe.svg
Овој корисник е жител на Европската Унија.
Europass.svg
Што води овде?

{{Шаблон:Корисник СР Македонија}}

Flag of the Socialist Republic of Macedonia (1963–1991).svg Овој корисник е роден во СР Македонија.
Што води овде?

Југославија[уреди извор]

КОД РЕЗУЛТАТ ШТО ВОДИ ОВДЕ?

{{Шаблон:Корисник СФРЈ}}

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Овој корисник е роден во Југославија.
Што води овде?