ОУ „Раде Кратовче“ - Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Раде Кратовче“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Кочани
Основни информации
Директор: Виолета Апостолова
Настава на: Македонски
Контактни информации
Мреж. место www.radekratovce.edu.mk/

Раде Кратовчеосновно училиште во Кочани, Општина Кочани[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Стаменка Спасова

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]