ОУ „Никола Карев“ - Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Никола Карев“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Кочани
Основни информации
Контактни информации

Никола Каревосновно училиште во Кочани, Општина Кочани.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]