ОУ „Кирил и Методиј“ - Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Кирил и Методиј“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Кочани
Адреса: ул.„Глигор Апостолов-Гочо“ бр.33

2300 Кочани, Р.Македонија

Основни информации
Директор: Даниел Кралев
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место www.oukirilimetodij.edu.mk

ОУ „Кирил и Методиј“основно училиште во градот Кочани.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]