ОУ „Крсте Петков Мисирков“ - Оризари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Крсте Петков Мисирков“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Оризари
Основни информации
Контактни информации

„Крсте Петков Мисирков“ — основно училипте во селото Оризари, Општина Кочани.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)