Грб на Швајцарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб на Швајцарија
Подробно

Грбот на Швајцарија е официјалниот грб во федерацијата кој е составен од црвен штит на кој се наоѓа бел крст, истиот дизајн од знамето на Швајцарија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]