Грб на Мадеира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб на Мадеира

Грбот на Мадеира се состои од штит кој го претставува знамето на Мадеира. Покрај штитот се наоѓаат две фоки, а во долниот дел има трака со натисотo "Најубави и слободни острови".

Поврзано[уреди | уреди извор]