Грб на Мадејра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб на Мадејра

Грбот на Мадејра се состои од штит што го претставува знамето на Мадејра. Покрај штитот се наоѓаат две фоки, а во долниот дел има трака со натисотo „Најубави и слободни острови“.

Поврзано[уреди | уреди извор]