Разлика помеѓу преработките на „МРТ 2“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Macedonicus ја премести страницата МТВ 2 на МРТ 2: Каналот се ребрендираше од МТВ 2 во МРТ 2 како што стои и на логото.)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за ТВ канал
| name = МРТ 2 (МТВ 2)
| logofile = LogoMRT of2 thenew Macedonian Television 2012 - second channellogo.svgpng
| logosize = 250п
| launch = [[6 март]] [[1978]]
}}
[[File:mtv2_logo.gif|thumb|right|200px|Старото лого на МТВ 2.]]
'''МТВМРТ 2''' е вториот канал на [[Македонска радио телевизија|Македонската радиотелевизија]]. Основана е на [[6 март]] [[1978]] година како '''втора''' програма на '''Телевизија Скопје'''.
 
== Историја ==
=== Телевизии ===
* [[Македонска радио телевизија]]
* [[МТВМРТ 1]]
* [[МРТ Собраниски канал]]
* [[МТВ 3]]
* [[MKTV Sat]]
 
51

уредување

Прегледник