Разговор со корисник:Macedonicus

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Macedonicus, и добредојде на Википедија! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --Brainmachine (разговор) 15:06, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]