Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Додава: ckb:ئابوجا
с (r2.7.1) (Бот Додава: fy:Abuja)
с (Бот Додава: ckb:ئابوجا)
[[sw:Abuja]]
[[ht:Abouja]]
[[mrj:Абуджа]]
[[la:Abugia]]
[[lv:Abudža]]
[[nov:Abuja]]
[[oc:Abuja]]
[[mrj:Абуджа]]
[[pnb:ابوجا]]
[[pap:Abuja]]
[[sk:Abuja]]
[[sl:Abuja]]
[[ckb:ئابوجا]]
[[sr:Абуџа]]
[[fi:Abuja]]

Прегледник