Првомај (село)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Првомај е село во Општина Петрич.


Првомај
Карта
Општина: Општина Петрич
Население: 3 409 (2015)
Поштенски број: 2890
Повикувачки број: -
Надморска височина: 118 m
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]