Податотека:Flag of the Philippines.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 450 пиксели, големина: 3 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
العربية: علم فلبين
Chavacano de Zamboanga: La bandera de Filipinas
Ilokano: Wagayway ti Filipinas
Pangasinan: Laylay na Filipinas
Kapampangan: Ing Pambansang Bandera ning Filipinas
Winaray : An bandira han Pilipinas
Esperanto: La nacia flago de la Filipinoj
Русский: Флаг Филиппин
Tiếng Việt: Quốc kỳ Philippines
Датум UTC+2
Извор The design was taken from [1] and the colors were also taken from a Government website
Употребени бои:
     blue rendered as RGB 000 056 168
     red rendered as RGB 206 017 038
     white rendered as RGB 255 255 255
     yellow rendered as RGB 252 209 022
Автор User:Achim1999
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Achim1999. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Achim1999 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

:filesize: 1787 bytes (1375 bytes without comments)


Како се става рамка околу слика
:
Flag of the Philippines.svg
[[File:Flag of the Philippines.svg|border|96px]]
Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:22, 1 ноември 2018Минијатура на верзијата од 12:22, 1 ноември 2018900 × 450 (3 КБ)Mabuhay1946Code cleanup.
07:15, 25 септември 2018Минијатура на верзијата од 07:15, 25 септември 2018900 × 450 (6 КБ)Mabuhay1946code cleanup.
05:29, 18 март 2018Минијатура на верзијата од 05:29, 18 март 2018900 × 450 (6 КБ)Exec8Fixed issue on the union of the rays and the stars
15:59, 30 април 2017Минијатура на верзијата од 15:59, 30 април 2017900 × 450 (2 КБ)Darwgon0801Reverted to version as of 14:32, 9 June 2012 (UTC)
05:41, 28 април 2017Минијатура на верзијата од 05:41, 28 април 2017900 × 450 (997 бајти)Wj654cj86code cleanup
15:32, 9 јуни 2012Минијатура на верзијата од 15:32, 9 јуни 2012900 × 450 (2 КБ)Achim1999correct officially design according EXECUTIVE ORDER NO. 23 from 1936!
10:27, 21 август 2011Минијатура на верзијата од 10:27, 21 август 2011900 × 450 (2 КБ)Alkaricode cleanup
23:13, 1 август 2010Минијатура на верзијата од 23:13, 1 август 2010900 × 450 (3 КБ)Zscout370Reverted to version as of 07:20, 12 March 2010 (not sure what happened here)
23:13, 1 август 2010Минијатура на верзијата од 23:13, 1 август 2010900 × 450 (7 КБ)Allan kuan1992{{Information |Description=The national flag of the en:Philippines. Originally drawn by en:User:Zscout370, was enlarged by en:User:Denelson83 and flipped upside down by en:User:Siebrand for [[:en::Image:War_Flag_of_the_Philippines.svg]
08:20, 12 март 2010Минијатура на верзијата од 08:20, 12 март 2010900 × 450 (3 КБ)Zscout370Ok, got to play with the code some bit.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци