Предлошка:Country data Филипини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Филипини е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Филипини Наслов на главата статија (Филипини)
flag alias Flag of the Philippines.svg Назив на сликата (File:Flag of the Philippines.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1535Flag of Cross of Burgundy.svgFlag_of_Cross_of_Burgundy.svg
1821Flag of Spain (1785–1873, 1875–1931).svgFlag of Spain (1785-1873 and 1875-1931).svg
1873Flag of the First Spanish Republic.svgFlag of the First Spanish Republic.svg
1875Flag of Spain (1785–1873, 1875–1931).svgFlag of Spain (1785-1873 and 1875-1931).svg
aguinaldoPhilippines Flag Original.svgPhilippines Flag Original.svg
1898Flag of the United States (1896–1908).svgFlag of the United States (1896-1908).svg
1908Flag of the United States (1908–1912).svgUS flag 46 stars.svg
1912Flag of the United States (1912-1959).svgUS flag 48 stars.svg
1919Flag of the Philippines (1919–1936).svgFlag of the Philippines (1919–1936).svg
air forceFlag of the Philippine Air Force.svgFlag of the Philippine Air Force.svg
armyFlag of the Philippine Army.svgFlag of the Philippine Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Шаблон:Воено воздухопловство:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PHL (преглед) Филипини Филипини
PHI (преглед) Филипини Филипини

Пример за употреба

  • {{знаме|Филипини}} Филипини
  • {{знамеикона|Филипини}}Филипини

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Филипини|1535}} Филипини
  • {{знамеикона|Филипини|1535}}Филипини

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: