Знамиња во Азија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Азија.

Ова е галерија на знамиња во Азија. Во оваа листа се вклучени меѓународно признатите држави и зависни самоуправувачки територии.

Средна Азија[уреди | уреди извор]

Источна Азија[уреди | уреди извор]

* држава со ограничена меѓународна признаеност или зависна самоуправувачка територија.

Југоисточна Азија[уреди | уреди извор]

* зависна самоуправувачка територија.

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

Југозападна Азија[уреди | уреди извор]

* држава со ограничена меѓународна признаеност.

Северна Азија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]