Знаме на Макао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Макао

Знамето на Макао има зелена основа на која во центарот се наоѓа лотосов цвет под кој се наоѓа стилизиран мост и река во бела боја. Над лотосовиот цвет има пет жолти ѕвезди.

Поврзано[уреди | уреди извор]