Ромео A. Бравнер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ромео А. Бравнер

Ромео A. Бравнер е јавен филипински службеник и комисионер и моментален шеф на филипинската изборна комисија .

Членови на Бравнеровата комисија[уреди | уреди извор]

Состојба на: 2 феб. 2008

# Име Позиција
1 Ромео A. Бравнер Шеф/Комисионер
2 Рене В. Сармиенто Комисионер
3 Никодемо T. Ферер Комисионер
4 Мослемен T. Макарамбон , Ср. Комисионер

Поврзано[уреди | уреди извор]

Претходник
Резурексион Бора
(Acting)
Шеф на COMELEC
2008
Наследник
Хосе Мело

Надворешни врски[уреди | уреди извор]