Костанско

Од Википедија — слободната енциклопедија


Костанско
Костанско во рамките на Грција
Костанско
Костанско (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Костанско — село во Егејска Македонија, Република Грција[1][2].

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Kozani-cities“. kozani-cities.gr. Посетено на 2008-07-14.
  2. „50008 AVGERINOS , KOZANI , GREECE“. gtp.gr. Посетено на 2008-07-16.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]