Зевс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
[проверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
 
== ЅевсЗевс и Хера ==
 
Унијата на Ѕевс и Хера претставува типичен пример на hieros gamos меѓу небесни от бог и земјена божица ,што на убав начин е опишано кај Хомер во Илијадата.
 
 
== ЅевсовиотЗевсовиот разновиден карактер ==
 
 
Анонимен корисник

Прегледник