Разлика помеѓу преработките на „МРТ 2“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 126 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox TV channel)
{{Инфокутија за ТВ канал
| name = МТВ 2
| logofile = mtv2_logoLogo of the Macedonian Television 2012 - second channel.gifsvg
| logosize = 250п
| launch = [[6 март]] [[1978]]
| web = [http://www.mtv.com.mk mtv.com.mk]
}}
[[File:mtv2_logo.gif|thumb|right|200px|Старото лого на МТВ 2.]]
'''МТВ 2''' е вториот канал на [[Македонска радио телевизија|Македонската радиотелевизија]]. Основана е на [[6 март]] [[1978]] година како '''втора''' програма на '''Телевизија Скопје'''.
 

Прегледник