Прејди на содржината

Ракита Чешма (Вешје)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ракита Чешма населба од римско време и доцна антика [1]

  1. Коцо, Димче (1996). Археолошка карта на Република Македонија. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069