Податотека:Musical notes.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 400 × 300 пиксели, големина: 3 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.
Original raster version: BMusical+notes.png

Common musical notes

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

derivative works

Изведени дела од оваа податотека:

Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:31, 22 јуни 2015Минијатура на верзијата од 14:31, 22 јуни 2015400 × 300 (3 КБ)RettinghausThe barline should be on the left side
00:09, 13 септември 2012Минијатура на верзијата од 00:09, 13 септември 2012400 × 300 (2 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
18:04, 1 јануари 2008Минијатура на верзијата од 18:04, 1 јануари 2008400 × 300 (3 КБ)SakarieReverted to version as of 19:52, 20 August 2006
18:03, 1 јануари 2008Минијатура на верзијата од 18:03, 1 јануари 2008462 × 320 (434 КБ)SakarieMaking the notes look more like real notes! Author: ~~~~
21:52, 20 август 2006Минијатура на верзијата од 21:52, 20 август 2006400 × 300 (3 КБ)Wereonthe D has somehow changed into a C (-ish) in the vectorization process
04:58, 19 август 2006Минијатура на верзијата од 04:58, 19 август 2006400 × 300 (3 КБ)Chris-martinwhoops - forgot to remove the raster
04:56, 19 август 2006Минијатура на верзијата од 04:56, 19 август 2006400 × 300 (3 КБ)Chris-martinrefactored the left symbol - much simpler this way
03:45, 25 јули 2006Минијатура на верзијата од 03:45, 25 јули 2006400 × 300 (3 КБ)Chris-martin:''Original raster version: Image:Musical+notes.png'' Common musical notes {{PD-ineligible}}

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци