If It's Lovin' that You Want

Од Википедија — слободната енциклопедија
„If It's Lovin' that You Want“
Сингл од Ријана
од албумот Music of the Sun
Издаден 28 ноември, 2005
Формат ЦД сингл, дигитален даунлоад, радио еарплеј
Снимен 2005
Жанр Поп, реге
Должина 3:28
Издавачка куќа Def Jam, SRP
Композитор Семјуел Барнес, KRS-One, Скот Ла Рок, Александар Спанадор Макеба, Жан-Клод Оливер
Продуцент Poke & Tone
Хронологија на синглови на Ријана
Pon de Replay
(2005)
If It's Lovin' that You Want
(2005)
SOS
(2006)

If It's Lovin' that You Want“ е поп-реге песна напишана од страна на Семјуел Барнес, Скот Ла Рок, Макеба, Жан-Клод Оливер и Лоуренс Паркер за поп пејачката Ријана вклучена во нејзиниот прв албум „Music of the Sun“ (2005).

Табели[уреди | уреди извор]

Табела (2005) Највисока
позиција
Австралија (ARIA)[1] 9
Австрија (Ö3 Austria Top 75)[2] 31
Белгија (Ultratop 50 Фландрија)[3] 25
Европски Хот 100 Синглови[4] 35
Германија (Media Control AG)[5] 25
Ирска (IRMA)[6] 8
Холандија (Мега Сингл Топ 100)[7] 13
Нов Зеланд (RIANZ)[8] 9
Швајцарија (Media Control AG)[9] 19
Британски Синглови (The Official Charts Company)[10] 11
САД Билборд Хот 100[11] 36
САД Хот Р&Б/Хип-Хоп Песни (Билборд)[12] 99
САД Поп Песни (Billboard)[13] 9

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. "Australian-charts.com – Rihanna – If It's Lovin' That You Want". ARIA Топ 50 Синглови. Hung Medien. Retrieved 2011-10-01.
 2. "Rihanna – If It's Lovin' That You Want Austriancharts.at" (in German). Ö3 Austria Top 40. Hung Medien. Retrieved 2011-10-01.
 3. "Ultratop.be – Rihanna – If It's Lovin' That You Want" (на холандски). Ultratop 50. Ultratop & Hung Medien / hitparade.ch. Retrieved 2011-10-01.
 4. "Rihanna Album & Song Chart History" European Hot 100 for Rihanna. Prometheus Global Media. Retrieved 2011-10-01.
 5. "Die ganze Musik im Internet: Charts, News, Neuerscheinungen, Tickets, Genres, Genresuche, Genrelexikon, Künstler-Suche, Musik-Suche, Track-Suche, Ticket-Suche - musicline.de" (на германски). Media Control Charts. PhonoNet GmbH. Retrieved 2011-10-01.
 6. "Chart Track". Irish Singles Chart. GfK. Retrieved 2011-10-01.
 7. "Dutchcharts.nl – Rihanna – If It's Lovin' That You Want" (на холандски). Mega Single Top 100. Hung Medien / hitparade.ch. Retrieved 2011-10-01.
 8. "Charts.org.nz – Rihanna – If It's Lovin' That You Want". Top 40 Singles. Hung Medien. Retrieved 2011-10-01.
 9. "Rihanna – If It's Lovin' That You Want swisscharts.com". Swiss Singles Chart. Hung Medien. Retrieved 2011-10-01.
 10. "Chart Stats – Rihanna – If It's Lovin' That You Want" UK Singles Chart. Chart Stats. Retrieved 2011-10-01.
 11. "Rihanna Album & Song Chart History" Billboard Хот 100 for Rihanna. Prometheus Global Media. Retrieved 2011-10-01.
 12. "Rihanna Album & Song Chart History" Billboard R&B/Hip-Hop Songs for Rihanna. Prometheus Global Media. Retrieved 2011-10-01.
 13. "Rihanna Album & Song Chart History" Billboard Pop Songs for Rihanna. Prometheus Global Media. Retrieved 2011-10-01.