Music of the Sun

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Let Me)
„Music of the Sun“
Студиски албум од Ријана
Издаден12 август 2005 г.
Снимен2004–05
ЖанрДенсхал, денс-поп, реге, Р&Б
Траење52:18
Издавачка куќаDef Jam
ПродуцентThe Carter Adminstration (извршен продуцент), Карл Стуркен (исто така извршен продуцент), Stargate, Руди Маја, Џони Најс, Вада Ноблс, Фул Форс, Poke & Tone
Ријана — Хронологија
Music of the Sun
(2005)
A Girl like Me
(2006)
Издадени песни од Music of the Sun
 1. "Pon de Replay"
  Издадена: 24 мај 2005
 2. "If It's Lovin' that You Want"
  Издадена: 2 декември 2005

Music of the Sun е првиот студиски албум на барбадоската пејачка Ријана. Албумот е реализиран во август 2005 заедно со нејзиниот прв сингл „Pon De Replay„.

Синглови[уреди | уреди извор]

 • „Pon De Replay“
 • „If It's Lovin' That You Want“

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. "Pon de Replay" – 4:06
 2. "Here I Go Again" (feat. J-Status) – 4:11
 3. "If It's Lovin' That You Want" – 3:28
 4. "You Don't Love Me (No, No, No)" (featuring Vybz Kartel) – 4:20
 5. "That La, La, La" – 3:45
 6. "The Last Time" – 4:53
 7. "Willing to Wait" – 4:37
 8. "Music of the Sun" – 3:56
 9. "Let Me" – 3:56
 10. "Rush" (feat. Kardinal Offishall) – 3:09
 11. "There's a Thug In My Life" (feat.J-Status) – 3:21
 12. "Now I Know" – 5:01
 13. "Pon de Replay" (remix - feat. Elephant Man) – 3:37