Ријана 3CD Collector's Set

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
без наслов

3CD Collector's Set - от е компилациски албум на барбадоската Р&Б пејачка и текстописец Ријана, издаден на 15 декември 2009 по повеќето европски земји и во Соединетите Американски Држави. Во него се вклучени првите три албуми на пејачката од 2005 до 2008. До сега го достина 80- тото место во Америка.

Содржина[уреди | уреди извор]

Сет кутијата ги вклучува дебитниот албум на Ријана - Music of the Sun, нејзиниот втор студио албум, A Girl like Me, и релоадираното издание на нејзиниот мулти-платински трет студио албум - Good Girl Gone Bad. Во овој сет исто така се вклучени и екслузивни постери на 2 промоционални слика од новиот албум на Ријана наслобен како Rated R.[1]

Лист на песни[уреди | уреди извор]

[2]

CD1 - Music of the Sun[уреди | уреди извор]

# Наслов Автор Времетраење
1. Pon de Replay Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Вада Ноблес 4:06
2. „Here I Go Again“ (со Џеј-Статус) Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Џеј-Статус, Робин Фенти 4:11
3. "If It's Lovin' that You Want" Жан Клод Оливер, Семјуел Барнес, Александар Мозли, Скот Ларок, Лоренс Паркер, Макеба Ридик 3:28
4. "You Don't Love Me (No, No, No)" (со Вибз Картел) Елас Мејдениел, Вилие Кобс 4:20
5. "That La, La, La" Фул Форс, Д. Емил 3:45
6. "The Last Time" Full Force, Д. Емил 4:53
7. "Willing To Wait" Ивен Роџерс, Кард Стуркен 4:37
8. "Music of the Sun" Дијан Ворен, Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Робин Фенти 3:56
9. "Let Me" Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Микел СЕ, Хермансен, Макеба Ридик 3:56
10. "Rush" (со Kardinal Offishall) Ивен Роџерс, Кард Стуркен 3:09
11. "There's a Thug In My Life" (со Џеј-Статус) И. Џордан, Ивен Роџерс, Кард Стуркен 3:21
12. "Now I Know" Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Робин Фенти 5:01
13. "Pon de Replay" (ремикс) (со Elephant Man) Ивен Роџерс, Кард Стуркен, Вада Ноблес 3:37

CD2 - A Girl Like Me[уреди | уреди извор]

CD3 - Good Girl Gone Bad:Reloaded[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]