Rihanna: Live in Concert Tour

Од Википедија — слободната енциклопедија
Rihanna: Live in Concert Tour
Турнеја од Ријана
Поврзан албум A Girl Like Me
Почетен датум 1 јули, 2006
Краен датум 29 септември, 2006
Етапи 1
Емисии 36 во Северна Америка
Хронологија на турнеи од Ријана
Rihanna: Live in Concert Tour
(2006)
The Good Girl Gone Bad Tour
(2007-09)

Rihanna: Live in Concert Tour е првата концертна турнеја од барбадоската пејачка Ријана. Турнејата е за промоција на нејзиниот втор студиски албум, A Girl Like Me.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Moss, Corey (July 6, 2006). „Rihanna Lets Fans Be Her Guide, Selects Summer Jam 'We Ride' As Next Single: Singer on first headlining tour through early August“. MTV News. Посетено на February 26, 2010.
  2. „Rihanna Hits The Road For Her First Headlining Tour“. Starpulse.com website. June 27, 2006. Архивирано од изворникот на 2012-08-15. Посетено на February 26, 2010.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]