Def Jam Recordings

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логото на Def Jam Recordings

Def Jam Recordings е американска хип-хоп издавачка куќа поседувана од Universal Music Group.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]