Good Girl Gone Bad Live

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
без наслов

Good Girl Gone Bad Live е првaтa музичкa DVD и Blu-Ray реализација на Р&Б пејачката Ријана. Реализирано беше на 13 јуни 2008 низ цела Европа. Во ДВД-то е вклучено шоуто од MEN Arena-та во Манчестер, Англија, снимено за време на The Good Girl Gone Bad Tour, турнеата на Ријана што го подржува нејзиниот албум Good Girl Gone Bad на 6 декември, 2007. Двд-то беше номинирано за Најдобро долгометражно музичко видео на 51-те Греми награди.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. Introduction
 2. "Pon de Replay"
 3. "Break It Off"
 4. "Let Me"
 5. "Rehab"
 6. "Breakin' Dishes"
 7. "Is This Love" (кавер на Боб Марли)
 8. "Kisses Don't Lie"
 9. "Scratch"
 10. "SOS"
 11. "Good Girl Gone Bad"
 12. "Hate That I Love You"
 13. "Unfaithful"
 14. "Sell Me Candy"
 15. DJ Kevmo / "Don't Stop the Music"
 16. "Push up on Me"
 17. "Shut Up and Drive"
 18. "Question Existing"
 19. "Umbrella"

Бонус[уреди | уреди извор]

 1. "Документарец"
 2. "Скриено видео" -"Umbrella".

Датуми на реализација[уреди | уреди извор]

Топ позиции[уреди | уреди извор]

Скала (2008) Највисока
позиција
Сертификат
САД 6[1] златна[2]
Австралија 6[3]
Белгија 2[4]
Италија 9[5] платинеста

Наводи[уреди | уреди извор]