Ultratop

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ultratop е организација која ги генерира и објавува официјалните табели во Белгија, а исто така тоа е и името на тие табели. Ultratop е не-профитна организација, креирана од иницијативата на Белгиската Рекреативна Асоцијација (BEA), белгиска членска организација на IFPI.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ultratop Belgian Charts“. Ultratop.be. ULTRATOP & Hung Medien / hitparade.ch. Посетено на 2010-05-31.
  2. "LINKS - Local record industry associations". IFPI. Retrieved 2010-05-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]