Hot R&B/Hip-Hop Songs

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хот Р&Б/Хип-Хоп Песни е табела неделно прикажувана од Билборд во САД. Табелата, отворена во 1942 година, била користена за да се прикаже успехот на музиката во урбаните или афроамериканските населби. Доминирана со различни жанрови како џез, ритам и блуз, рокенрол, ду-вуп, соул и фанк денеска се потпира на современ Р&Б и хип-хоп музика.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]