Современ Р&Б

Од Википедија — слободната енциклопедија

Современ Р&Б (познат и само како Р&Б) — музички жанр кој комбинира елементи како хип-хоп, соул, Ритам и Блуз и фанк-музика.

Наводи[уреди | уреди извор]

Предлошка:Ритам и Блуз