If I Never See Your Face Again

Од Википедија — слободната енциклопедија
„If I Never See Your Face Again“
Податотека:Maroon 5 feat rihanna-if i never see your face again.png
Сингл од {{{изведувач}}}
од албумот It Won't Be Soon Before Long и Good Girl Gone Bad: Reloaded

If I Never See Your Face Again“ е песна напишана од членовите на Maroon 5, Адам Левин и Џејмс Валентин за вториот студиски албум од Maroon 5, It Won't Be Soon Before Long (2007). Наместо оригиналната верзија бил издаден ремикс на песната со поп пејачката Ријана. Ремиксот се нашол на повторното издавање на It Won't Be Soon Before Long, како и на повторното издавање на третиот студиски албум на Ријана, Good Girl Gone Bad (2007). Песната е продуцирана од Мајк Елизондо, Марк „Спајк“ Стент, и Maroon 5.

Наводи[уреди | уреди извор]

Предлошка:Maroon 5