Hard

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„Hard“
Hardrihannasingle.jpg
Сингл од Ријана
од албумот Rated R
Издаден 10 ноември, 2009
(види историја на реализирање)
Формат Радио еарплеј
Жанр Хип хоп, Р&Б, софт рок[1]
Должина 4:14
Издавачка куќа Def Jam
Композитор The-Dream
Продуцент The-Dream, Трики Стјуарт
Хронологија на синглови на Ријана
Russian Roulette
(2009)
„Hard“
(2009)
Wait Your Turn
(2010)

„Hard“ е песна на баханската пејачка Ријана заедно со раперот Young Jeezy. Напишана и продуцирана од страна на The-Dream е копрудуцирана од страна на Трики Стјуарт. „Hard“ е вториот сингл од четвртиот студиски албум на Ријана Rated R.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Welch, Will (11 ноември 2009). „The Best Song on the New Rihanna Album Was Written with Justin Timberlake“. GQ. Condé Nast Digital. http://www.gq.com/blogs/the-q/2009/11/the-best-song-on-the-new-rihanna-album-was-written-with-justin-timberlake.html. посет. 14 ноември 2009 г. „She does hip-hop heavy R&B ('Hard' featuring Young Jeezy).“