Музичка Индустриска Асоцијација на Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Recording Industry Association of New Zealand)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Музичката Индустриска Асоцијација на Нов Зеланд (анг. Recording Industry Association of New Zealand) сили скратено RIANZ е непрофитна трговска асоцијација на музички продуценти и музички артисти кои продаваат синглови во Нов Зеланд.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]