Necrotesticvs

Од Википедија — слободната енциклопедија
Necrotesticvs
Логото на бендот
Животописни податоци
ПотеклоСкопје, Македонија
ЖанровиБлек метал, прогресивен метал
Период на активност2005-денес
СоработнициDedicated for Life, Bill Skins Fifth
Членови
Марко Геогриевски
Ади Имери
Мирослав Иванов
Петар Лукиќ
Милан Симовски
Марко Ковачевиќ
Огнен Шапковски

Necrotesticvs е македонска хеви метал музичка група. Формирана е во Скопје, 2005 година. Изведува прогресивен блек метал.[1]

Постава[уреди | уреди извор]

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • Necrotesticvs (2005)
  • Necrotesticvs 2 (2006)
  • Necrotesticvs 3 (2009)

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]