Dedicated for Life

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Dedicated for Life
Поставата на DFL
Биографски податоци
ПотеклоСкопје, Македонија
ЖанровиДет метал, металкор
Период на активност2001-денес
Издавачи77 Рок
СоработнициSMUT, Victim Yield, Necrotesticvs
Членови
Драган Петровски
Димитар Петровски
Бобан Петрески
Огнен Шапковски
Кирил Јакимовски
Логото на DFL

Dedicated for Life (превод на македонски: Посветени цел живот) е мелодична дет метал/металкор група формирана во почетокот на 2001 во Скопје. Во текот на своето постоење имаат издадено едно демо (2002) и два албуми: By All Means (2005) и Another Dawn (2008).[1]

Најпознати песни[уреди | уреди извор]

  • No Faith
  • Forever Gone
  • By All Means
  • One More
  • My Crime

Видео записи[уреди | уреди извор]

  • No Faith
  • Forever Gone
  • One More“ (Се смета за еден од најквалитетните видео записи направени во Македонија.)
  • Revive Again

Постава[уреди | уреди извор]

Поранешни членови[уреди | уреди извор]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Омоти

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]