Петар Младеновски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Петар Младеновски - Пеце на концерт по повод полнолетството на Суперхикс

Петар Младеновски е македонски музичар, член на популарниот македонски ска-панк бенд Суперхикс. Во бендот популарно наречениот Пеце е пејач и свири на бас гитара. Исто така е познат по своите колумни во македонските весници и неговите радио и ТВ-емисии.